מה עסקים צריכים לשאול את עצמם לפני בניית אתר?

מה עסקים צריכים לשאול את עצמם לפני בניית אתר?
5 וחצי שאלות שצריכות תשובה

אם משוטטים לכם ברחבי הרשת בחיפוש אחר המקום המתאים לבניית אתר לעסק שלכם, אפרוס כאן לפניכם 5 שאלות שיעזרו לכם להגיע להבנה.

1# מה אני רוצה צריך?

בראש ובראשונה נשאלת השאלה האם אני צריך אתר אינטרנט?

כדי לענות על השאלה הזו כמו שצריך חשוב להבין – אתר אינטרנט נועד לקדם את העסק

לכן צריך להגדיר בצורה ברורה כיצד אתר יקדם את העסק. אם העסק לדוגמא בתחום של מתן שירותים למיניהם ניתן להפנות אל האתר גולשים מרחבי האינטרנט כדי לגייס לקוחות, אם העסק מוכר מוצרים ניתן להכניס מערכת סל קניות לאתר ולהתחיל לקדם מכירת מוצרים בחנות אינטרנטית, אם העסק זקוק ליצירת תדמית של אמינות ומקצועיות גבוה אתר תדמית שמעוצב באלגנטיות יכול לבוא כפיתרון מעולה.

חשוב להבחין בצורך הקיים ולא ברצון שאינו מוגדר היטב מפני שלפעמים שני הדברים אינם תואמים אחד את השני. 

2# מה התקציב שלי?

הרבה בעלי עסקים אינם יודעים את טווחי המחירים הקיימים בשוק ולכן אין באפשרותם לייצר בסיס להשוואה. מומלץ לחפש בכמה מקומות ואפילו להתקשר כדי לשמוע פרטים על מנת להבין מהם סדרי הגודל מבחינת מחירים והאם זה תואם לתקציב המצוי. אתר תדמית למשל הוא בקטגוריה שונה מאתר שכולל בתוכו סל קניות וסליקה והמחירים בהתאם, זה מחזיר אותנו לשאלה הראשונה שמבררת איזה סוג אתר העסק צריך, ברגע שיש לנו הבנה במחירי השוק נוכל להתאים את הציפיות שלנו ואת התקציב.

3# איך האתר שלי יראה?

למרות שאין זה תפקידו של בעל העסק לעצב את האתר, בשביל זה יש מעצבים מוכשרים.

כדי שהאתר יתאים לציפיות מומלץ לבקר באתרים שונים כאלה שמוצאים חן באופן אישי ולבקש בתהליך העיצוב להשתמש בדוגמאות אלו כבסיס להשראה עיצובית, כאשר קווי העיצוב באופן כללי באים מבעל העסק לידי המעצב התוצאות יהיו בהתאם, בכל מקרה נאמר שחשוב לבקש לשלוח סקיצות במהלך תהליך העבודה כדי לקבל מושג כללי על הכיוון כך ישנה בקרה וניתן לשנות דברים במידת הצורך ולהשפיע בסופו של דבר על העיצוב הסופי.

4# כמה זמן אני מוכן להשקיע?

כדי שהאתר יממש את המטרה שלשמה הוא נועד חשוב להבין כמה זמן נדרש ממני לתחזוקה שוטפת של האתר והאם הזמן הזה תואם את היכולות והרצון לעשות זאת, נקח לדוגמא חנות מסחר אינטרנטית הרי שהתחזוקה והטיפול בלקוחות באתר כזה הוא על בסיס יום יומי, מצד שני אם מדובר באתר תדמית התחזוקה יכולה להיות מינימלית אם בכלל. אם התשובה לשאלה זו לא ברורה לגמרי כדאי להתייעץ ולשאול על כך בתחילת תהליך בניית האתר.

5# האם אני הולך לשווק את האתר?

השאלה הזו מחולקת לשני חלקים אם התשובה לשאלה זו היא לא אין המשך, אך אם התשובה לשאלה זו היא כן, השאלה העולה היא איך?

יש תורה שלמה שעוסקת בשיווק ולא ניכנס אליה כאן, אשתדל לגעת בכך במאמר בעתיד אך חשוב להבין ששיווק הוא חלק אינטרגלי במרבית אתרי האינטרנט ולכן חשוב לברר על הנושא עוד לפני שמתחילים לבנות את האתר כדי להיות בעלי מושג ברור לגבי המשך הדרך, אחרי שהאתר יהיה מוכן.

6# מי יבנה לי אתר האתר?

זו החצי שאלה הנוספת, ואני מגדיר זו כחצי שאלה כי לאחר שכל השאלות הנ"ל עם תשובות ברורות אין יותר מדי קושי בלבחור את החברה המתאימה, אציין שכדאי להיכנס לאתר החברה ולראות איך האתר בנוי והאם הוא מוצא חן בעיניכם, ניתן לסייר ולראות את תיק העבודות של החברה או את הפרוייקטים האחרונים שלה כדי לקבל מושג כללי על האיכות והסגנון הייחודי, והכי חשוב – לדבר עם בן אדם בטלפון או בפגישה ולראות האם הוא קשוב לכם ולצרכים שלכם באופן מלא.

בניית אתרים זו ההתמחות שלנו אתם מוזמנים להשאיר פרטים או להתקשר אלינו, נשמח לשוחח איתכם ולענות לכם על כל השאלות.

אולי יעניין אותך..