מהו קידום אורגני לאתר?

קידום אורגני – כך תמקם אתר על המפה

בפשטות מדובר בקידום אתר ללא פרסום ממומן – לא מוצאים כסף על פרסום.

 נשמע די טוב נכון? אז זהו שיש יותר מזה. קידום אתרים אורגני הוא עסק רציני וכשנעשה בצורה נכונה יכול להביא לגידול התנועה באתר האינטרנט שלכם באופן שוטף.

מה זה קידום אורגני?

קידום אורגני נקרא גם SEO בשפה במקצועית קיצור של Search Engine Optimization, לא אלעיט אתכם במושגים מיותרים, כן חשוב להכיר מושגים בודדים כדי לדבר את השפה.

קידום אורגני הוא תהליך שבו מתמקדים בשיפור הדירוג של האתר במנועי החיפוש, הכוונה כאן בעיקר לגוגל למרות שיש מנועי חיפוש נוספים גוגל הוא השליט הבלתי מעורער בקרב הציבור הישראלי. כאשר גולש מחפש בגוגל מידע בנושא מסוים התוצאות הראשונות (שאינן ממומנות) הם התוצאות המקודמות ביותר – אלו גם התוצאות שיכנסו אליהם הכי הרבה גולשים.

כמה גולשים? המון, למעלה מ94% משתמשים בגוגל לחיפוש, כנראה שגם אתם.

איך גוגל עובד?

לגוגל יש המון פרמטרים שלפיהם הוא קובע ומדרג באיזה מקום האתר ישובץ בתוצאות החיפוש, יש לו המון מידע ויש המון אתרים ברשת לכן יש מנגנון כזה של דירוג שיודע לקבוע ולמקם כל אתר במקום המתאים לו (לפי גוגל כמובן) 

לגוגל יש המון פרמטרים שלפיהם הוא מדרג את האתר, המרכזיים שבהם: 

תכנים – תוכן איכותי, תוכן שהוא רלוונטי ועדכני הוא הבסיס לקידום האתר, זה בעצם מה שהגולשים מחפשים, מידע רלוונטי שיעזור להם בהשגת המטרה בין אם זה לצרכי ידע אישי או רכישת כלים לקבלת החלטה נכונה. גוגל תדע אם התוכן איכותי וענה על צרכי הגולשים כך האתר יעלה בתוצאות החיפוש ויקבל יותר חשיפה לגולשים.

איך עושים זאת?

כאשר שוכרים את שירותיה של חברה לבניית אתרים חשוב להבין האם האתר יהיה מותאם לקידום במנועי החיפוש, אם החברה יש יכולת של קידום אורגני, זה מעיד על מקצועיות 

התהליך של קידום אוגני הוא תהליך שלוקח זמן, הרבה יותר זמן מקמפיין ממומן, נדרשת עבודה והתמדה אך התוצאות יכולות להיות נפלאות ומתגמלות.

אולי יעניין אותך..